Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
Zbiórka żywności w sklepach Kefirek 15.12.2011

Pobierz informację jako plik docx

Kto nie zdążył wesprzeć Świątecznej Zbiórki Żywności w pierwszy weekend grudnia, ma jeszcze jedną szansę. W najbliższy weekend w wybranych 4 sklepach Kefirek wolontariusze będą zbierali żywność dla potrzebujących. Akcji patronuje m.in. metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz, minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka oraz Miasto Kraków.

Gdzie i kiedy

Akcja rusza w piątek o godzinie 11. Wolontariusze będą zbierali żywność do niedzielnego wieczora. Podzielić się żywnością można w sklepach przy ul. Karmelickiej 14 i 47, Grodzkiej 46 i Dolnych Młynów 5. W piątek i niedzielę można się przyłączyć do akcji od 11 do 19, natomiast w sobotę – od 9 do 19.

Organizatorzy proszą szczególnie o produkty o długim terminie przydatności i łatwe w przechowywaniu, takie jak produkty sypkie czy konserwy. Mile widziane są również artykuły niekoniecznie pierwszej potrzeby – np. kawa i słodycze – które z pewnością ucieszą niejedną rodzinę przed świętami. Dary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z Krakowa, do Domu Dziecka w Miękini, Fundacji Pomocy Sierotom oraz bezdomnym.

O Stowarzyszeniu Katolickiej Młodzieży Akademickiej w Krakowie

Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej powstało 28 grudnia 1988 roku w Warszawie. Od początku związane jest z Duszpasterstwem Akademickim przy Kościele Świętej Anny.

Celem Stowarzyszenia jest kształtowanie postaw młodzieży akademickiej zgodnie z zasadami Kościoła Katolickiego, aby upowszechniać jej zaangażowanie w życie społeczności akademickiej, narodu i społeczeństwa.

O Kefirku

Kefirek to najbardziej dynamiczna sieć spożywcza w Małopolsce i jedna z niewielu naprawdę regionalnych. Od 1999 r. buduje markę na wysokiej jakości obsługi i wzorcowych stoiskach tradycyjnych. Obecnie skupia 73 sklepy. W roku 2011 sieć otworzyła 14 sklepów franczyzowych.

Dodatkowe informacje

Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej: Michał Tomasz Szafraniec, prezes zarządu

tel. 503 409 879, e-mail miszafra@gmail.com

 

Kefirek: Krzysztof Śpiewla, specjalista ds. marketingu.

tel. 12 65 11 133, 510 202 495, e-mail krzysztof.spiewla@kefirek.pl